September 30, 2022

Kryetari i FSSHK-së, Dr.Blerim Syla, i ka bërë një thirrje publike kryetarit të SBASHK-ut, Rrahman Jasharaj, që ta nis mësimin, pasi ai fitoi kundër Kurtit dhe shpëtoi demokracinë në Kosovë.

Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se Jasharaj arriti që të takohet me kryeministrin Kurti dhe e bëri atë që të futet në halucinacione dhe konspiracione.

Postimi i tij i plotë:

APELI PER MIKUN TI

PROF.RRAHMAN JASHARiI nderuar duke te te njohur per se afermi si profesionist e atdhetar kam nje
lutje….

Te lutem dhe te inkurajoj fillo mesimin,ti ia dole,ti fitove dhe ti e shpetove DEMOKRACIN ne vend

Dhe Sindikalizmin.

Prof une miku yte po te them te koriturit koriten ti mos i lejo…

E di egon sindikaliste dhe je me fat qe ke anetar te devotshem por ata te kuptojne dhe te mbeshtesin.Prof une Blerim Syla nik i pata,tradhetuan por ti nje gje arrite KM u takua me ty pavarsisht rrezultatit.

Arrite ta futesh ne halucinacione dhe teori konspirative (,ket se ben nje burrshtetas)iku nga mediat..

Prof ti ia dole thirri femijet ne shkolle.E Ju prinder kujdes ka po i adresoni kerkesat vetem po ju rikujtoj 85000 punetore publik kan femi…

Jam ty prof.Jashari tregoju kush eshte me SERBI..

Leave a Reply

Your email address will not be published.