January 27, 2023

“Së fundmi, presidenti serb, Aleksandar Vuçiq tha se Serbia në asnjë mënyrë nuk do ta njohë Kosovën.

Këto deklarata i bëri pas takimit me Miroslav Lajçak, dhe të dërguarit e kancelarit të Gjermanisë Olaf Scholz dhe presidentit të Francës Emmanuel Macron – Jens Plotner dhe Emmanuel Bonne.

Ndaj kësaj deklarate të Vuçiq reagoi profesori universitar, Enver Bytyçi,

Ai në një postim në Facebook tha se presidenti serb u tërhoq nga njohja e Kosovës, pasi pret të rrëzohet qeveria Kurti, përcjell “Bota sot”.

Postimi i plotë

E dini pse u tërhoq Vuçiq nga njohja e shtetit të Kosovës?

Pret të rrëzohet qeveria Kurti!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *