February 7, 2023

Gazetari Ilir Mirena e ka publikuar një video të njërit nga vëllezërit Dehari, i cili ishte arrestuar në protestën kundër marrëveshje për lëvizjen e lirë, marrëveshje kjo e cila u pranua sot nga kryeministri Kurti.

Mirena në një postim në rrjetin social “Facebook”, ka shpërndarë këtë video të protestës e cila është mbajtur para aeroportit të Prishtinës kundër Edita Tahiri.

Kujtojmë se Kosova dhe Serbia janë pajtuar që të heqin dorë nga lëshimi i dokumentit për hyrje-dalje për shtetasit e të dy vendeve, bëri të ditur shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell.

Krerët në Kosovë thanë se reciprociteti është thelbi i zgjidhjes së mosmarrëveshjeve, ndërkaq zyrtarët serbë nënvizuan se kjo marrëveshje nuk nënkupton njohjen e pavarësisë së Kosovës nga Serbia.

Postimi i plotë:

Nuk jam i sigurt se cili, por ketu eshte ose Arbnori ose Astrit Dehari, duke protestu ne aeroportin e Prishtines kunder Edita Tahirit e cila kishte negociuar Marreveshjen zbatimin e se ciles tani po e finalizon Albin Kurti… 🫤

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *