January 28, 2023

Forcat ukrainase po vazhdojnë me sukses kundër ofensivat ndaj ushtrisë ruse.

Një ushtar ukrainas ka publikuar një video në rrjetet sociale teksa shihet duke Iansuar raketat.

Në momentin kur Iëshohen raketat, ai nisi të festonte si i “çmendur”.

Hidhet në erë vetura brenda të cilës gjendej pro-rusi Ivan Sushko, kamerat e sigurisë kapin momentin e shpërthimit.

Ai këtë veprim e bëri për nder të përvjetorit të pavarësisë së Ukrainës, që u shënua më 24 gusht.

“Lavdi Ukrainës, vdekje armiqve”, shkruan përkrah videos së publikuar në Twitter.

Ndërkohë, suImet ruse kanë vazhduar edhe gjatë së mërkurës teksa kanë shkaktuar viktima dhe dëme materiale.

Në Dnipropetrovski raportohet se është vrarë një 11-vjeçar nga suImi me TU-22M.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *