February 7, 2023

Ballkani do të përfitojë shifër të lartë financiare pas kalimit në fazën grupore të Ligës së Konferencës.

Të paktën 2,8 milionë euro i takojnë Ballkanit për këtë sukses, që për futbollin kosovar është historik.

Për çdo pikë të fituar në Ligën e Konferencës, Ballkanit i fitojnë 166 mijë euro. Për barazim i takojnë 500 mijë euro.

Pra 2,8 milionë është shifra fillestare për kalim në grup dhe ajo mund të rritet rrugës./Koha.net/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *