February 7, 2023

Një aksident i rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Turqi, duke lënë pas 15 persona të vdekur e 22 të plagosur. Aksidenti ka ndodhur në Turqinë juglindore, njoftoi sot guvernatori i provincës Gaziantep.

Gjithsej 15 qytetarë tanë humbën jetën dhe 22 u plagosën në aksidentin ku përfshihej një trajner, një ekip shpëtimi dhe një ambulancë në autostradën midis Gaziantepit dhe Nizipit”, tha Guvernatori Davut Gul në një mesazh në Twitter.

Sipas agjencisë turke të lajmeve DHA, një ambulancë, një zjarrfikës dhe një automjet që transportonte një grup gazetarësh, të cilët kishin shkuar në vendin ku ndodhi aksidenti, u përplasën kokë më kokë nga një autobus pasagjerësh që udhëtonte në të njëjtën autostradë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *