May 28, 2023

“Të mirat” vijnë dalëngadalë.

Së pari vjen shamia, pastaj mundet me ardhë synetia e vajzave (prerja e klitorisit që ulë kënaqësinë seksuale), pastaj mundet me ardhë vrasja me gurë e grave që tradhëtojnë, pastaj mundet me ardhë seksi/martesa me njëri-tjetrin e fëmijëve të axhallarëve, të dajëve dhe tezeve.

Paketa aziatiko-afrikane është përplot “favore”, veç trego çka po don!”

///

Comments:

Sherif Xhema
Tmerr ?

Agim Qela
Atë që nuk munden pushtuesit me arrit më shekuj, po perpjekën të arrijn disa hoxhollarë-mercenar. Është e habitshme kjo ngarendje për perqafim të kulturave të lindjës, në dëm të traditave kombëtare !

Florent Xh Hasanaj
Shamiat i kemi pas 500 vjet e qato tjerat qe i permende asnjo kurr ne historin ton e as skemi mi pas. Mos hiperbolizo pa nevoj

Liri Loshi
Florent Xh Hasanaj shamia nuk po kërkohet si traditë shqiptare, por si simbol fetar. Nuk është obligim kuranor. As vrasja e grave që tradhtojnë dhe as prerja e klitorisit, nuk janë të sanksionuara me Kuran, por disa shtete islamike i praktikojnë. E, martesa me kusherinj të parë është decidivisht e lejuar me Kuran. Nëse është dhe ti i beson Kuranit, atëherë çka e pengon një musliman që kjo të mos ndodh?! Sot nëse i thua një muslimani nga Azia se nuk e marton kushërirën tënde, ai ka me t’thanë se ose je budallë, ose nuk je musliman.

Florent Xh Hasanaj
Liri Loshi sepse Islami eshte me i gjer se sa qe e kupton ti. Shtete islamike ska ne bot pervec arabis saudite me nje % te vogel. Martesa me kusherira lejohet por nuk preferohet. Prerja e klitorit behet tek disa vende te afrikes veriore sepse ato femra kan probleme edhe gjat ecjes por seshte obligim. Guresimi bejet ne vendet me 100% sheriat por nuk behet me cpifje por me 4 deshmitar qe e kan pa aktin e tradhtis seksuale me syt e tyre. Islami eshte fleksibil por mungesa e informacioneve dhe te qenurit tendencioz te ben ta shohesh ndryshe. Sa per kusheriren ma mir o mi mart se mej hyp e me lan sic bajn rash shqiptart. Respekt

Liri Loshi
Florent Xh Hasanaj ma mire me e marre, do me thane rastet aksidentale me i ba normë?!

Florent Xh Hasanaj
Liri Loshi askush me zor spo te shtin. A po thuani liria e shprehjes dhe te drejtat e njeriut. Ateher pse ndosh ky reagim. Krahasim banal por po e bej pse me mish e me shpirt po i perlrahni LGBTI. Me dy standarde a. Edhe gjyshja jote ( me plot respekt … See more

Liri Loshi
Florent Xh Hasanaj Nuk ma ka marre mendja që shqiptaret duan të kthehen në kohën e gjysheve! Veç ruset dhe serbet munden me na e dashtë këtë të mirë.

Enver Bajra Hoti
Florent Xh Hasanaj ku shtrihet islami, sundon mjerimi social e njerzor! Falë Internetit secili që di të lexoi mundet të bindet se ashtu është.

Florent Xh Hasanaj
Liri Loshi kur ski cka thu ma thu qeshtu. Si ti si krejt shqiptart qe mendojn si ti. Tkom mendu ndryshe po ti koke vec nje paqaver e ult e nje demagog llaskuc

Enver Bajra Hoti
Florent Xh Hasanaj ti duke ofendu nji intelektual t’nivelit ma t’lartë shqiptar, veq po dëshmon injorancen dhe pis edukaten islame!

Jeton Morina
Doktorr pa vesvese, ket rruge e kemi zgedh.
Tlumt na

Abdullah Abdullahu
Jo Ishalla.

Gazmend Çeliku
Je i paparë ???

Xhelil Vishesella
…nuk pajtoj me ty….. !

Liri Loshi
Xhelil Vishesella kurrkush nuk te detyron!

Ahmet Gashi
Nje popull qe kthehet mbrapa, e pret vdekja e tij!

Naser Krasniqi
Nena tereze paska qene afroaziatike,nena e Adem jasharit paska qene afroaziatike.
O kush gabim je,edhe nuk paske dije per kete pune.

Liri Loshi
Naser Krasniqi nuk jemi kushrinj me krasniqë, a komentin nuk jam kah ta kuptoj. Ma qarte, të lutem. Tash s’ki nevoje as me ditë, se me nje klik krejt i gjen.

Naser Krasniqi
Liri Loshi po mire e ki pak ma shkurte.
Paske fobi ndaj urdherave te Zotit fuqiplotë.

Aferdita Gjokaj
Shqetesim
me vend i nderuare dr. Liri . Nje pjese zgjedhin te mbulohen , te kthejne femren tone ne nje skllave siç i pame ato qe shkuan ne luftera te lindjes dhe u kthyen te tronditura e te poshtruara. Nje pjese e popullit ka zgjedhe te dishet sa ma cu… See more

Hatip Hulaj
…Dhe në fund asimilimi i kombit shqiptar .

Driton Smakaj
Lideri yt i preferuar!
?‍♂️

Liri Loshi
Driton Smakaj dallon fushata prej kontekstit të lirive fetare, përkatësisht të drejtave të individit.

Driton Smakaj
Liri Loshi ,
Zero ka dallim. Promovimi i një ideje të tillë për pak vota është poshtërsi e rrallë.

Liri Loshi
Driton Smakaj nuk asht promovim i idesë, por është qasje personale ndaj të drejtave të individit. Promovimi dhe respekti/pranimi i individit me bindjet fetare, apo orientimin seksual është dallim rrënjësor. Ti shpesh po flet me mua si me qenë profesor imi: “zero dallim!!!” Dallimi është rrënjësor.

Driton Smakaj
Liri Loshi,
Mos të lutem. Në politikën tonë asgjë nuk ka spontane. Gjithçka është fort e planifikuar për çdo temë. Sidomos kjo tema e fesë ka rrënjët shumë thellë. Me dalë kaq haptazi për shaminë në institucione kur ka qenë fort i vetëdijshëm çka thotë… See more

Liri Loshi
Driton Smakaj unë nuk mbroj askend, por të drejtën e njeriut me u dukë siç ai, apo ajo don nga parimi i të drejtës humane e mbroj. Por, nëse shamia shfaqet si politikë, e kundërshtoj dhe e luftoj. Të njëjten gje pres me e ba edhe secili politikan dhe secili intelektual shqiptar.

Driton Smakaj
Liri Loshi ,
A ma, mos me thuaj që Albini nuk e ka pa e nuk e ka ditur që shamia në Kosovë është politike dhe lidhje ska me të drejtën diçka!!!

Liri Loshi
Driton Smakaj Ok, po e lëmë tash këtë punë e po flasim rreth Albinit!

Driton Smakaj
Liri Loshi ,
O jo. Veç mirë është me e sqarua kush i ka fry kësaj teme fort antikombëtare.
?‍♂️

Liri Loshi
Driton Smakaj perveç Ramushit krejt kanë flirtu me Islamin. Albini asht rrush prej islamistëve! Por pikëpamjet e tij politike nuk përputhen me Islamin. Shumë shpejt ka me i dalë boja edhe atij!

Edon Dermaku
Hajde bllok i nderum!

Liri Loshi
Edon Dermaku Ma mirë me i blloku qato sene qe i kam përmend se mua!

Llugaxhija Shefki
Respekt për ju Doktor i lufton dukurit negative për shoqërin dhe popullin Shqiptar

Bajram Bajraj
Nese shteti nuk nderhyn , me i stopu radikalët islamik n’maje t’BIK-ut, po i merr pusi shqiptarēt prap pasi kaluam nga gjenocidi serb!

Driton Emini
Eh qa po lexojm na sot tmerr, ani Dr ?

Sheremet Gashi
Kosova i ka zgjddhë të gjitha problemet… veq shamija po mungon. Çfar vizioni eshtë ky?”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *