May 28, 2023

Në tërë botën është publikuar harta interaktive, Tjukanovt Github, ku zbulon vendlindjet e të famshmëve në mbarë globin.

E po ashtu kjo hartë ndau edhe vendlindjen e artistes shqiptare me famë ndërkombëtare, Rita Ora.

Ora në InstaStory publikoi një pamje pamje të hartës së Kosovës në Tjukanoft, ku theksohet Prishtina si vendlindja e saj.

Rikujtojmë se Rita është lindur në kryeqytetin kosovar më 26 nëntor të vitit 1991, si fëmija i dytë i prindërve Besnik dhe Vera Sahatçiu. /Lajmi.net/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *