May 28, 2023

Reperi i njohur shqiptar, Stresi, pas tensioneve në veri është shprehur i gatshëm që në rast Iufte me Serbinë, do të Iuftojë për Kosovën.

Pas kësaj deklarate ka pasur reagime të shumta nga ndjekësit, të cilët nuk e besonin që ai do të bëj një veprim të tillë.

Por, Stresi ka zbuluar se ka diçka që e lidh me Kosovën.

Me një koment të bërë në Facebook Stresi për herë të parë ka zbuluar se nëna e tij është me prejardhje nga Kosova, gjegjësisht nga komuna e Istogut.

Ai shtoi se vjen nga një familje Iuftëtaresh me breza dhe se nëse ndodh Iuftë në Kosovë, emri i tij do të jetë i pari në listë.

“Shoh shume komente lloj lloj njerzish, disa nuk e din qe nena ime e shtrenjt eshte prej istogu e dajt aty i kom, un vi prej familje Iuftetaresh me breza, Ishalla ska Iuft por emri im do jet i pari ne liste per kosoven tone”, shkroi ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *