May 28, 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ndjenja e përfitimit në punë mund t’ju tërheqë vërtet tani. Nëse ndiheni sikur dikush po shfrytëzon natyrën tuaj të mirë, mund të jeni të prirur të kërkoni në mënyrë impulsive atë që dini se vleni – veçanërisht kur Marsi i sigurt takon Uranin shpërthyes në Shtëpinë tuaj të Dytë të Parasë. Vlerësimi juaj i situatës ndoshta nuk është i gabuar, dhe figurat e autoritetit ndoshta janë të vetëdijshëm për këtë në njëfarë niveli. Përpara se të bëni bujë, sigurohuni që mund të jetoni me pasojat e prishjes së ekuilibrit aktual.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Miqtë tuaj mund të tronditen kur të shohin vetveten tuaj të vërtetë sot. Edhe ju mund të pyesni veten nëse i keni mashtruar në një moment, pasi mospërputhja midis pritshmërive dhe realitetit mund të jetë vërtet kaq thelbësore. Thënë kjo, komunikimi është një rrugë e dyanshme, kështu që mos e fajësoni veten për më shumë sesa pjesën tuaj të keqkuptimit – ndoshta ata gjithashtu panë vetëm atë që donin të shihnin. Një hap i parë drejt përqafimit të qartësisë në të ardhmen mund të jetë identifikimi i asaj që të gjithë të përfshirët po dilnin nga paqartësia.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Martirizimi mund t’ju frikësojë në këtë kohë. Ndoshta është e pamundur të plotësoni nevojat tuaja kur dikush tjetër duket se ka vuajtur më në mënyrë dramatike – vetëm mendimi për të sfiduar dhimbjen e tyre mund t’ju mbysë nga faji! Ndërsa Marsi kërkues takon Uranin e pavarur në Shtëpinë tuaj të 12-të të Sabotazhit, megjithatë, çfarëdo pakënaqësie që keni mbushur ka potencialin të shpërthejë në një mënyrë që ju nuk mund ta kontrolloni. Hakmarrja e butë ndaj kujtdo që ka shkelur mbi emocionet tuaja mund të jetë alternativa juaj më pak e keqe.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Pengesat sociale janë një mundësi reale tani. Sa më shumë të përpiqeni të shmangni lëndimin e ndjenjave të dikujt, aq më lehtë do të jetë të dështoni. Basti juaj më i mirë mund të jetë të bëni një spërkatje të papërsosur, pasi Marsi që shtyn përpara takohet me Uranin e papërmbajtur në sektorin tuaj të miqësisë. Edhe nëse disa njerëz ofendohen, nuk do t’ju duhet të shqetësoheni më se cili mund të jetë reagimi i tyre dhe si mund të shtrydhni veten në një gjevrek për ta parandaluar atë – do ta dini dhe duhet të jeni në gjendje t’ia dilni përpara.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Balancimi i buxhetit tuaj mund të jetë një sfidë sot, veçanërisht nëse faktorë përtej kontrollit tuaj peshojnë shumë mbi të. Ju mund të keni nevojë të gjeni një mënyrë për të marrë fuqinë tuaj nga një person ose situatë që nuk ka në zemër interesat tuaja më të mira. Edhe pse ju, Luan të guximshëm, ndoshta jeni të gatshëm të bëni përpjekje për të marrë rezultatet që dëshironi, vozitja me një varkë të shpuar nuk do t’ju çojë askund! Kërkoni për një qëllim që ju shërben vërtet – detajet duhet të funksionojnë vetë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Idetë e egra mund t’ju tërheqin sot – sa më emocionuese, aq më mirë! Megjithatë, në nxitimin tuaj për të gjetur stimulim, ka të ngjarë të idealizoni dikë që nuk e meriton atë. Pavarësisht se sa shumë ju pëlqen nxitimi për t’u përfshirë në diçka që duket më e madhe se jeta, ju ndoshta jeni më të zgjuar se sa i jepni vetes merita! Mos kini frikë të përdorni gjykimin tuaj për të kritikuar çdo përrallë që ju vjen, edhe nëse kjo mund të prishë kënaqësinë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të arrini të mashtroni veten për motivet pas disa prej zakoneve tuaja – gjë që është mirë nëse dëshironi që status quo të vazhdojë pafundësisht, pavarësisht nga problemet e tij. Thënë kështu, sapo kërkimi i Marsit takon Uranin befasues në Shtëpinë tuaj të 8-të të Intimitetit, hapja ndaj një të besuari të ngushtë mund t’ju tronditë. Kur i shpjegoni problemet tuaja me zë të lartë, mund të dëgjoni sigurinë që merrni nga mënyra se si janë gjërat. Mund të zbuloni edhe pëshpëritje të një zgjidhjeje transformuese në veten tuaj!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Gjetja e drejtimit mund të jetë e vështirë për ju tani. Ju mund të ndiheni nën presion për të etiketuar veten në një farë mënyre, megjithëse nuk jeni gati të bëni një angazhim të tillë. Ndjekja e dikujt tjetër që duket se ka qartësinë që ju mungon mund t’ju nxjerrë nga bllokimi, të paktën për momentin. Ndërsa mund të dyshoni se nuk do të përfundoni si aleatë afatgjatë me ta, ata ende mund t’ju ndihmojnë të dilni nga rrëmuja juaj. Kur jeni plotësisht të ngecur, duhet të filloni diku.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një themel i fortë mund t’ju ikë për momentin, por ndoshta ju jeni duke e kërkuar atë në të gjitha vendet e gabuara. Megjithëse mund të shpresoni se një figurë e fuqishme autoriteti do t’ju ofrohet, ndoshta jeni më të aftë se sa mendoni për të ndërmarrë veprime praktike që do të përmirësonin situatën tuaj. Kur Marsi i tokëzuar takon Uranin e zgjuar në shtëpinë tuaj të 6-të të zakoneve, ndjekja e asaj që ndihet mirë mund t’ju ndihmojë të gjeni një zgjidhje novatore për problemet tuaja. Mençuria që ju nevojitet është brenda jush!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Shfaqja e mendimit tuaj në bisedë mund të jetë zhgënjyese për ju sot, pasi të tjerët ka të ngjarë të kërkojnë detaje që ju nuk jeni në gjendje t’i jepni. Nga ana tjetër, fjalët nuk janë mënyra e vetme për të shprehur veten! Një fotografi vlen sa një mijë fjalë, kështu që vizatimi edhe i një diagrami të thjeshtë mund të jetë i mjaftueshëm për të shpëtuar një përpjekje të vështirë për të shpjeguar diçka.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Marrja e një ndjenje sigurie tani mund të kërkojë të shprehni disa gjëra që i keni mbajtur prej kohësh. Kur Marsi i sigurt dhe Urani rebel bashkohen në shtëpinë tuaj të 4-të shtëpiake, mund të mos jeni më të gatshëm të toleroni zhgënjimet e gjata që rrethojnë familjen tuaj ose të tjerët me të cilët jetoni. Nëse ata kanë përfituar nga një atmosferë fleksibël për të ndihmuar veten në paratë ose pasuritë tuaja, mund t’ju duhet të vizatoni kufij specifikë. Njohja e kontributit tuaj të mundshëm ndaj konfuzionit mund t’ju ndihmojë ta ndaloni atë që të ndodhë në të ardhmen.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Paqartësia mund të mos jetë një rrugë e sigurt për ju në këtë moment. Kur Marsi i fuqishëm bashkohet me Uranin e guximshëm në Shtëpinë tuaj të Tretë të Komunikimit, ju gjithashtu mund të thoni pjesën tuaj, sado dramatike të jetë. Edhe nëse dëgjuesit janë të tronditur, atyre mund t’u duket një lehtësim sinqeriteti juaj, pasi duhet t’u japë atyre diçka për të punuar. Pasi të filloni të flisni, ndoshta do të dini më shumë nga përgjigjet sesa mendoni se dini.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *