June 4, 2023

Gazetari Bekim Kabashi ka ironizuar me tërheqjen e Kryeministrit Albin Kurti për vendosjen e masës së reciprocitetit.

Ai në rrjetin e tij social në facebook ka shkruar se “Po nalna e po menoj, Albini me pa ngreh Gjuriqin zhag nga veriu ne mes te Prishtines, e me e pa nale trenin rus, cka ish bo. Jo n’libra t’historise, por me hesap n’preambule t’kushtetutes e kishim shti”.

Poashtu, edhe gazetari Valon Syla ka reaguar duke shkruar se;

Çka i paskan jep zor tash analistat e VV’së me arsyetu zbothjen e Albin Kurtit, si veprim taktik.

Po leni more kopallat.

Qe taktika e Albinit…

1. Qohet te dillen me bo ksi sense

2. Kur Amerika osht e perqendrume ne Taiwan dhe Kinë, me punë tjera.

3. Kur osht vala e diaspores, i len me u kthy në sitatë të tensionume e me u malltretu rrugës kah kthehen.

4. Krejt kjo i bjen 5 dite masi e takoj Blinken, që i bjen sikur premje në besë.

5. Duhet ambasadori amerikan pak para mesnatës me nxjerrë prej budallaku, në vikend të dillen që spunon kërkush.

#albanologji#vv#zbothje#kurti

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *