March 29, 2023

Nga Viktor Buzhala-Takimi i djeshem i Kurtit dhe Osmanit me Blinkenin tregoi qe Amerika ka miqesi te thella me Kosoven dhe nuk e braktis, perkunder deshires se flakte te plot influencerave ne Kosove.

Tregoi gjithashtu qe Kurti nuk ben te sulmohet me kauza te rrejshme pasi demantohesh keq, pastaj nuk te besojne me as kur ke te drejte.

Kjo eshte e rrezikshme, pasi kur krejt kundershtaret humbin kredibilitetin, kobtribuon ne mbajtjen ne pushtet te nje klase politike sa te doje ajo, edhe nese qeveris keq.

Mesohuni me kritiku per gjana qe vertete ekzistojne dhe duhet kritiku, pasi tu e lujte argatin e dreqit nuk keni me i sherby ndonje gjeje te hajrit. Kuptojeni qe rrena i ka kembet e shkurta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *